1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Emojiden Sonra Bimoji Geliyor
Trendlerdeki Yazı

Emojiden Sonra Bimoji Geliyor

bitmoji-nasil-kullanilir-webhakim

Mesajlaşma ya da herhangi bir metinde duyguları ifade etme anında sıkça tercih edilen emojiler farklı bir boyut kazanıyor. Bimoji adı altında kendini gösteren bu yeni semboller bütünü ile beraber, iletişim sürecinin daha da bireysele indirgenmesi durumu ortaya konulabiliyor. Türkiye bazlı ortaya çıkan bu semboller bütünü, 3 yıllık bir çalışmanın ardından kendini gösteriyor. Her kullanıcının kendilerine has tarzlarını yansıtmaları evresinde de yepyeni bir iletişim ögesi olarak adından söz ettirmeye hazırlanıyor.

Bimoji App adı altında varlık gösteren bu yeni sembolleri ortaya koyan isim olan Emir Bahadır, 80’in üzerinde var olan yüz ifadelerini daha da kişisel bir hale taşımayı başardıklarını ifade etti. Aynı zamanda da iletişimin daha sağlıklı ve daha samimi olmasını sağlayabilecek bir detay olduğunun da altını çizdi. Dijital ortamda sunulan içerikler arasında ilgi çekecek bir detay olduğunu işaret eden Emir Bahadır, aynı zamanda da gelecekte daha yaygın bir biçimde kullanılacak olan bir iletişim aracı olduğuna da kesin gözle baktığını işaret etti.

Günde ortalama 540 dakikamızı sanal ortamda geçiriyoruz. Dünya genelinde ise her gün 80 milyar mesaj gönderiliyor. Bu kadar hızlı bir tüketimin olduğu dijital pazarda yenilikler de aralıksız devam ediyor. İletişimin dijitale dönüştüğü günümüzde Türkiye’den bir girişimcinin üç sene önce oluşturduğu Bmoji, bireylerin dijital iletişimi kişiselleştirmelerini ve kendi tarzlarını yaratmalarını sağlayan yepyeni bir iletişim dili sunuyor.

Amerika pazarının ardından Avrupa ve Türkiye’de de hızla büyüyen Bmoji kullanıcılarına özel sunduğu el çizimi emojilerle dijital ortamda da kendileri olma fırsatı veriyor. Uygulama kişiye özel çalışılmış bir çizimle başlıyor. Tasarım ve teknolojiyi bir araya getirerek, hepsi el yapımı olan eğlenceli, cool ve kişisel Bmojiler tasarlanıyor. Kullanıcılar mobil uygulama üzerinden kendi Bmojilerini indirerek, 80’in üzerinde farklı yüz ifadesi ile dijital iletişimlerini daha renkli, kişisel ve eğlenceli hale getiriyor.

 

Alanında rakibi olmayan Bmoji’yi özel kılan unsur, güçlü tasarım ekibini akıllı teknoloji ile birleştirerek, eksikliği hissedilen kişisel dokunuşları dijital iletişimde kullanıma sunması.

 

“Dijital ortamda daha samimi bir iletişim sağlıyoruz”

 

Bmoji kullanıcılarının kendi kişisel özelliklerini dijital platfomlara yansıtabildiğini ve mesajlaşmalarını daha samimi hale getirdiğini belirten Bmoji App’in kurucusu Emir Bahadır, “Bmoji’nin, algoritmalarını 2 senelik bir süre içinde geliştirdik. 80’in üzerinde yüz ifadesini kişiselleştirebiliyoruz. Bmoji iletişimi kişiselleştirmekten öte, daha samimi bir çizgiye çekerek sağlıklı ve doğru bir iletişim kurulmasına da yardımcı oluyor.”

 

“Bmoji bireyler için olduğu kadar markalar için de önemli bir iletişim aracı. Günümüzde markalar reklam ve tanıtım bütçelerinin büyük bir kısmını dijital iletişime ayırıyor. Tüm dijital içeriğin büyük bir açlıkla tüketildiği, önümüze güncellemelerin son hızla düştüğü bir dünyada ve ekranı kaydırırken kaçırdığımız birçok detay arasında, bir markanın mesajını ya da imajını öne çıkarmasında iletişim dili çok önemli bir yere sahip. Tam da bu noktada Bmoji markaları da bir nevi kişiselleştirerek çok farklı bir müşteri iletişim yöntemi fırsatı sunuyor.

 

SMS, iMessage, Whatsapp, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya kanallarında kullanılan Bmoji, çok yakında Wechat, Telegram gibi yeni iletişim platformlarında da kullanılabilecek.

Yorum Yap

    Yazar Hakkında

    Kendimi bildim bileli Teknolojiye meraklı birisiyim.

    Yorum Yap