İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Cep Telefonu
  3. Huawei P40 Lite incelemesi
Trendlerdeki Yazı

Huawei P40 Lite incelemesi

telefon

Huawei P40 Lite incelemesi

Huawei, yaklaşık bir yıldır beklenen P40 serisi telefonları ile tüketicilerin karşısına çıktı. Teknoloji devleri, Türkiye’deki kullanıcıları da fazla bekletmemekten yeni ürünlerini bir bir Türkiye’ye getirmeye başladı. İşte karşınızdaki şirketin donanım özellikleriyle olduğu kadar fiyatıyla da dikkat çekerek yeni telefonu Huawei P40 Lite…
HUAWEI Mate 30 Pro’dan sonra HUAWEI AppGallery ve Huawei Mobil Servisleri ile piyasaya sürülen ilk HUAWEI cihazlarından biri olan Huawei P40 Lite, Google servisleri olmadan da kullanılabiliyor, herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz. Mobil servislere geçmeden önce cihazın teknik özelliklerine ana hatlarıylada göz atalım:

İŞLEMCİ

Huawei P40 Lite, kendi geliştirdikleri Kirin 810 işlemciden gücünü alabiliyor. Kirin 810, sektör lideri 7nm işlemciyle üretiliyor. 8 nm çipleri karşılaştığı zaman Kirin 810. yüz de 50 daha yüksek olarak bir transistör yoğunluklarına sahip ve yüzde 20 daha düşük güç tüketimi sunularak mükemmel performans ve güç verimliliği sunuyor.

BATARYA

4200 m A h kapasiteli bataryalardan enerjilerini alan Huawei P40 Lite. 40 W Super Charge teknolojisini kullanıyor. Bu sayelerde sadece 30 dakikalık gibi kısa bir sürede cihazı yüzde 70 oranında şarj edebiliyorsunuz. Bu da telefonları gece şarj etmeden uyuyan ve sabah çıkmak durumundayken şarjsız kalan kullanıcıları sevindirecek. Çünkü kullanıcılar sabahları üstlerini giyinirken bile telefon saatlerce dayanacak kadar şarj olacak; hem de dakikalar içinde…

EKRAN

6.4 inç’lik Punch FullView ekran kullanan Huawei P40 Lite, yüzde 90.6 ekran/gövde oranına sahip. Yani standart bir telefona göre kullanıcılar ekranın daha büyük bir bölümünü kullanabiliyor.

KAMERA

Huawei P40 Lite, hiç şüphesiz pek çok özellikleriyle dikkat çeken bir telefon: ancak fotoğraflar konusunda ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Arka yüzlerinde 4 kamerası bulunan P40 Lite’ın 48 MP çözünürlüğünde görüntü alabilen ana kameraya, 8 MP ultra geniş açı objektif, 4 cm mesafeye yakın nesnelere odaklanarak güçlü kurulumlara çok yönlülük katan 2 MP makro kamera ve daha ileri düzey portreler ve sığ alan derinliği efektlerini simüle etmek için de yapay zeka ile çalışan bir Bokeh Lens eşlik ediyor. Ayrıca, P40 Lite’ın dört kameralı kurulumları: Süper Gece Modu’nu destekliyor ve bu sayelerde kullanıcıların hareket halindeyken tripod kullanmadan oldukça iyi gece fotoğrafları çekmelerini sağlıyor.

Selfie tarafında da oldukça başarılı olan telefon, Super Night Selfie 2.0 özelliği sayesinde loş ışıkta dahi yüzü öne çıkaran net fotoğraflar çekilebilmesini mümkün kılıyor.

APPGALLERY VE HUAWEI MOBİL SERVİSLERİ

Dünyanın en büyük üçüncü uygulama mağazaları olan App Gallery ile birlikte gelen P40 Lite. Türkiye’de yerel olarak geliştirilen pek çok uygulamaya ev sahipliği yapıyor, aranılan pek çok uygulamaya ulaşabilmek mümkün. Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamaların da kendi resmi internet sitelerinden APK dosyalarını telefonunuza kolayca indirerek yükleme işlemini yapabilirsiniz.

Ayrıca MoreApps ile de pek çok tüm uygulamaları cihaza yükleyebilirsiniz. Üçüncü parti bir uygulama olan ve AppGallery üzerinden indirilebien MoreApps’i kurduktan sonra içinden diğer uygulamaları indirmek son derece kolay. MoreApps, uygulamaların her ülkedeki çeşitli güvenilir kaynaklardan farklı bağlantılarla indirilmesine yardımcı oluyor.

Bugün Türkiye genelinde satışa sunulan Huawei P40 Lite’in fiyatı ise 3199 TL…

Yorum Yap

    Yorum Yap