in

iPhone Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

iPhone bilgisayara nasıl bağlanır? Kablo kullanmadan hızlı ve güvenli bağlantı sağlamanın sihirli yolunu sizlere sunuyoruz.


iPhone bilgisayara nasıl bağlanır? Günümüzde iPhone telefonunuzu bilgisayara bağlayıp dosya aktarımı yapmak için iTunes ile bağlantı sağlayıp sürekli eşzamanlama işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu işlem hem karmaşık hem de kullanışlı olmayan bir yöntem. Bu sorunu aşmak için Intel firmasının sunduğu Unison uygulaması ile iPhone’unuzu kablosuz şekilde bilgisayarınıza bağlayabilir, fotoğraf ve dosyalarınızı aktarabilir, mesajlaşabilir ve hatta çağrı başlatıp görüşme bile yapabilirsiniz. Bu makalede, iPhone’unuzu Unison ile bilgisayarınıza nasıl bağlayacağınızı adım adım açıklayacağız.


Unison’u İndirin ve Kurun

unison iphone bilgisayara nasıl bağlanır

Bağlantı sağlamak için öncelikle Unison uygulamasını hem iPhone telefonunuza ve bilgisayarına yüklemeniz gerekmektedir. Unison uygulamasına Windows mağazası üzerinden ulaşıp yükleyebilirsiniz. Bilgisayar için uygulamaya bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

app store iphone bilgisayara nasıl bağlanır

Telefonunuza ise App Store üzerinden indirip yüklemeniz gerekmektedir.


iPhone’unuzu ve Bilgisayarınızı Aynı Wi-Fi Ağına Bağlayın

iPhone’unuzu Unison ile bilgisayarınıza bağlamak için hem iPhone’unuzun hem de bilgisayarınızın aynı Wi-Fi ağına bağlı olması gerekmektedir. İkisini de aynı Wi-Fi ağına bağladığınızdan emin olun.


Unison’u Bilgisayarınızda Açın

unison başlangıç ekranı

Bilgisayarınızda yüklediğiniz Unison uygulamasını açın. Uygulamayı ilk açtığınızda görseldeki sayfaya ulaşacaksınız.

unison iphone başlangıç

Sonrasında telefonunuz üzerinde Unison uygulamasını açıp “Kare kodu oku” seçeneğine dokunarak bilgisayarınızda Unison uygulamasında beliren kare kodu kameranıza okutun.

Sonrasında hem telefonunuz hem de bilgisayarınızda belirli harfler belirecektir. Bu harfler birbirleri ile uyuşuyor ise “Onayla” butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

Telefonunuz üzerinde uygulamanın istediği izinleri verimli kullanım için eksiksiz vermeniz gerekmektedir.

Bu adımları tamamladıktan sonra bağlantınız doğru şekilde kurulmuş olacaktır. Uygulama üzerinde çalışmak için telefonunuz üzerinde uygulamayı açıp bağlantıyı yenilemeniz gerekebilir.


Dosyaları Aktarın veya Senkronize Edin

unison ana menü

Dosyaları Aktarın veya Senkronize Edin iPhone’unuz ve bilgisayarınız arasındaki bağlantı başarılı bir şekilde kurulduktan sonra, Unison’un kullanıcı arayüzü üzerinden dosya aktarımı veya senkronizasyon işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğrafları, videoları veya diğer dosyaları sürükle-bırak yöntemiyle aktarabilir veya senkronize edebilirsiniz.

Bu özelliklere ek olarak SMS üzerinden mesajlaşabilir, aramalar bölümünden çağrı yapabilir, cihazınıza gelen bildirimlere anlık olarak ulaşabilirsiniz.

iPhone’unuzu Unison ile bilgisayarınıza bağlamak, dosyaları aktarmak veya senkronize etmek için basit ve kullanışlı bir yöntemdir. Bu makalede adım adım kılavuzumuzu takip ederek iPhone’unuzu Unison aracılığıyla bilgisayarınıza kolayca bağlayabilirsiniz. Unison’u kullanarak iPhone’unuzdaki verileri hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl bilgisayarınıza aktarabileceğinizi inceledik.

Ayrıca aynı işlemleri Android cihazlarınızda da uygulayarak aynı bağlatıyı sağlayabilirsiniz.

iPhone bilgisayara nasıl bağlanır sorusuna verilecek en basit ve verimli yöntem Intel Unison. Ayrıca verilerinizin güvenliği konusunda da kendi ağınız üzerinde çalışıldığı için endişelenmenize gerek yok. Bağlantı konusunda herhangi bir sorun yaşarsanız yorumlarda sizlere destek olabiliriz.

Yazımızı oylayın!

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Titanik Denizaltısı Hangi Oyun Kolu ile Kontrol Ediliyordu?

Titanik Denizaltısı Hangi Oyun Kolu ile Kontrol Ediliyordu?

google chrome vs microsoft edge

Google Chrome vs Microsoft Edge. Hangisi Daha Kullanışlı?