in

Kaliteli Ses Kaydı Nasıl Yapılır?

Aldığınız ses kayıtlarından memnun değil misiniz? Kaliteli ses kaydı nasıl yapılır? Tamamen ücretsiz ve hızlı çözümü sizlere sunuyoruz.

İyi bir ses kaydı, podcast, müzik, sesli kitap veya herhangi bir ses tabanlı içerik oluşturmak için önemlidir. Kaliteli ses kaydı nasıl yapılır sorusu dinleyici deneyimini artırır ve içeriğinizin profesyonel bir şekilde sunulmasını sağlar. Kaliteli ses kaydını sağlamak için mikrofon ve prodüksiyona yüksek ücretler harcamanıza gerek olmadan kullanacabileceğiniz bir çözüm sunacağız. Yapay zekada yaşanan gelişmeler ses prodüksiyon konusunda da gelişmelere neden oldu. Adobe firması yapay zeka ile gayet basit bir web sitesi ile bu işlemi otomatik olarak yapmanızı sağlayacak bir çözüm sunmakta.

Adobe Enhance

Adobe firmasının sunduğu Adobe Echance uygulaması ile aldığınız ses kayıtlarını siteye yükleyerek ciddi derecede kaliteli sonuçlar alabilirsiniz.

kaliteli ses kaydı nasıl yapılır ses kaydedicisi

Öncelikle yapmanız gereken telefonunuz üzerindeki ses kaydedicisi uygulaması veya bizzat bilgisayarınızdaki ses kaydetme uygulaması üzerinden ses kaydı alıp kaydetmeniz gerekmektedir. Ses kaydınız sonucunda “.wav” uzantılı bir dosya oluşacaktır. Dosyanızı oluşturduktan sonra Adobe Enchance web sitesine girebilirsiniz.

adobe enhance

Adobe Enhance sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

adobe enhance dosya yükleme

Siteye ulaştıktan sonra “Sign Up” düğmesine tıklayarak var ise Adobe ID hesabınızla giriş yapmanız yok ise hesap oluşturmanız gerekmektedir. Kısaca üyelik işlemlerini halletmek isterseniz Google hesabınız veya Facebook hesabınız üzerinden de giriş yapabilirsiniz.

adobe enhance yükleme

Giriş yaptıktan sonra “Upload” düğmesine tıklayarak öncesinde kayıt ettiğiniz ses dosyasını seçerek sisteme yükleyin.

adobe enhance işlem

Sisteme yükledikten sonra ses dosyanız üzerinde iyileştirme işlemi başlayacaktır. Bu işlem ses dosyanızın boyutuna bağlı olarak 10 dakikaya kadar sürebilir.

adobe enhance işlem sonu

İyileştirme işlemi tamamlandıktan sonra “Download” butonuna tıklayarak ses dosyanızı indirebilirsiniz. İyileştirdiğiniz ses dosyanızda ciddi derecede kalite farkı göreceksiniz. Sonrasında bu dosyayı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Adobe firmasının sunduğu bu hizmet ile aynı anda maksimum 1 saate kadar ses dosyası, günlük ise maksimum 3 saate kadar ses dosyası yükleyebilirsiniz. Dosya boyutu olarak ise 500MB yükleme sınırı bulunmakta. Dosya türü olarak da “.wav” ve “.mp3” türü dosyaları yükleyebilirsiniz.

Yazımızda sizlere kaliteli ses kaydı nasıl yapılır sorusuna en hızlı ve basit çözümü sunduk. Tamamen ücretsiz bu hizmet ile aldığınız ses kayıtlarını profesyonel kalitede kayıtlara dönüştürüp istediğiniz platformda kullanabilirsiniz.

Yazımızı oylayın!

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

google chrome vs microsoft edge

Google Chrome vs Microsoft Edge. Hangisi Daha Kullanışlı?

görsellerden filigran nasıl kaldırılır

Görsellerden Filigran Nasıl Kaldırılır?