İlginizi Çekebilir
oyun-nedir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Pokemon Oyununda Tarihi Gelişme
Trendlerdeki Yazı

Pokemon Oyununda Tarihi Gelişme

752x395-pokemon-go-yeni-guncelleme-1490173236194

Nintendo bünyesinde kendini gösteren Pokemon oyunları son olarak Nintendo Switch için elverişli bir hal almıştı. Let’s Go Pikachu ve Eevee gibi oyunların yanı sıra Pokemon Sword ve Pokemon Shield gibi oyunlar yayınlanmıştı. Ancak bu oyunlar içerisinde tüm pokedex’i görebilmek mümkün olmuyordu. Gelen yeni bir DLC paketi ile beraber bu sorunun aşılacağı konusunda bir açıklama yapıldı.

İlk DLC paketi Haziran 2020’de ikincisi ise 2020 sonbaharında kullanıcılara sunulacak. Bu paketlerin içerisinde The Isle of Armor ve The Crown Tundra adlı iki farklı harita yer alacak. Bu iki tek paket içerisinde 200’den fazla pokemon kendisini gösterecek.

Bu paketleri satın almayan her kullanıcı için Nintendo farklı bir güncellemeyi hayata geçirecek. Bu güncelleme sayesinde The Isle of Armor ya da The Crown Tundra’ya sahip olamadığı için pokemonları edinemeyen oyuncuların, ellerinde olan pokemonları takas yöntemiyle kullanarak paket içerisindeki pokemonları bünyelerine katabilmeleri gibi bir durum yaşanabilecektir. 29.99 dolar karşılığında her bir paketi kullanabilmeye başlamak da gelen detaylar arasında kendini gösterecek.

 

Nintendo GameBoy döneminde başlayan Pokemon macerası GBA, DS ve 3DS ile devam etmişti. Nintendo Switch için bir giriş oyunu olan Let’s Go Pikachu ve Eevee oyunlarından sonra ise Pokemon Sword ve Pokemon Shield yayınlanmıştı. Tüm Pokedex’i maalesef ki sunmayan Pokemon Sword ve Shield oyunları için bugün yeni DLC paketi tanıtıldı.

The Isle of Armor ve The Crown Tundra isimli iki adet genişletme paketi içeren bu DLC paketlerinin ilk Haziran ikincisi ise 2020’nin sonbaharında yayınlanacak. The Isle of Armor ve The Crown Tundra ek paketlerinde 200’den fazla Pokemon, yeni formlar ve keşfedilecek yeni bölgeler yer alacak.

Game Freak bir nevi DLC ile eski olması gereken tüm Pokedex’i sunuyor diyebiliriz. The Isle of Armor ve The Crown Tundra ek paketlerini satın almayan kullanıcılar için Nintendo ayrı bir güncelleme yayınlayacak.

Bu güncelleme sayesinde eğer The Isle of Armor ve The Crown Tundra DLC’lerini almadıysanız bile bu paketlere sahip olan diğer oyuncular ile Pokemon’larınızı takaslayabileceksiniz.

Şimdiden satışa sunulan Expansion Pass Nintendo eshop ‘ta 29.99 dolar fiyat etiketine sahip. Bu paketi aldığınızda The Isle of Armor ve The Crown Tundra DLC’lerine sahip olacağınızı belirtelim.

 

Yorum Yap

    Yazar Hakkında

    Kendimi bildim bileli Teknolojiye meraklı birisiyim.

    Yorum Yap