İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. ‘Teknoloji alanında Kovid-19 sonrası’ e-çalıştayda ele alındı
Trendlerdeki Yazı

‘Teknoloji alanında Kovid-19 sonrası’ e-çalıştayda ele alındı

covid

Türkiyenin en büyük tematik tekno, parkı olan Bilişim-Vadileri tarafından çevrim içi ortamlarda, Covid – 19 Sonrası Teknolojileri Odaklı Firmalar ve Tekno parklar Çalıştayı, düzenlendiler.

Bilişim Vadisi yaptığı açıklamaya göre, vadideki çalışmalar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde dijital ortamda devam ediyor.

Bu kapsamda içinde Covid-19 Sonrası Teknoloji Odaklı Firmalardan ve Tekno parklar e – Çalıştayı, Türkiye’nin birçok yerinden katılımla online olarak gerçekleştirildi.

İki oturum halinde yapılan çalıştaylarda salgını süresince ortaya çıkacak muhtemel risklere karşı önlemler ele alındı. Çalıştayların sonuçları canlı yayında kamuoyuna açıklandı.

Çalıştaylara, tekno park yöneticileri, akademisyenler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi yaklaşık 100 kişi katıldı.

Burdan çıkan sonuçlarda tekno park eko sistemine ve teknoloji firmasının Covid -19 salgını sonrası geleceklerini planlamalarına önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

“5G’ye geçiş sürecinin hızlandırılmasının önemi vurgulandı”

Çalıştaylarda, uzaktan çalışma ve yönetme modellerinin öncelikli olarak teknoloji firmalarında daha yaygın olarak kullanması ve buna bağlı olarak siber güvenlik tehditlerinin önlemelerine yönelik milli veya yerli yazılımların geliştirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

Bunlar yanı sıra 5-G teknolojilerine geçiş sürecinin hızlandırılmasının da önemine vurgu yapıldı. Güçlenen 5G ve hızlı internet erişimlerin altyapısı fiziksel mekanlara ihtiyaç duymadan işleyebilecek duvarsız tekno parkla fikrinin en önemli adımlarından olduğu işaret edildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilmiş olan Bilişim-Vadisi Genel Müdürü Ahmet Serdar İbrahimci oğlu, gelecek dönemde e – çalıştay modeliyle sınırları kaldırarak farklı alanlardan uzmanları bir araya getirmeye devam edeceklerini belirtti.

İbrahimcioğlu, Milli Teknoloji Hamlesi”nde önemli bir kaldıraç olan Bilişim Vadisi’nin yenilikçi adımlar atmak adına çalışmalarını sürdüreceğini kaydetti.

Yorum Yap

    Yorum Yap