İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. TikTok Uygulamasından İlgi Çeken Güncelleme
Trendlerdeki Yazı

TikTok Uygulamasından İlgi Çeken Güncelleme

67258

Kısa video uygulaması olarak dikkat çeken Tiktok, içeriğinde yer alan kurallara dayalı bir güncelleme yayınladı. Topluluk İlkeleri adı altında var olan bu Tiktok kuralları, tamamen kullanıcıların avantajlı bir hal almalarını sağlamak adına meydana getirildi. Tiktok uygulamasından daha samimi ve emniyetli bir biçimde yararlanmak adına bu güncellemenin yapılmasına dair gereklilikler hayata geçirildi. Aynı zamanda da kullanılan ülkeye dair değişimler de bu güncelleme içerisinde yer aldı.

Topluluk İlkeleri adı altında var olan bu kurallar, aktif bir biçimde bu uygulamanın kullanıldığı ülkeleri kapsayan bir yapıda varlık gösteriyor. Ülkelerin politikalarıyla beraber hareket ederek, yasalara aykırı bir durumun ya da ihlalin önüne geçmek adına bu şekilde varlık gösterebiliyor. Hesapları kapatma ya da suç duyurusunda bulunma gibi durumların yaşanması durumunda daha etkili bir tutum sergileyebiliyor. Bu konuda daha da şeffaf olunmasını sağlayarak, gerekli kuralların harfiyen uygulanması konusunda büyük bir özen içeren çalışma içerisinde yer almaya başlayacağının sinyallerine yer veriyor.

Popüler kısa video platformu TikTok, uygulamada dikkat edilmesi gereken kuralların ve prensiplerin yer aldığı Topluluk İlkelerini güncelledi. Güvenli ve samimi bir uygulama deneyimi sunmak amacıyla güncellenen Topluluk İlkeleri, TikTok tarafından yayınlandı. Kullanıcılarının yaratıcılığını gösterebileceği ve kendilerini rahatlıkla ifade edebileceği bir platform olarak ifade edilen uygulama, yer aldığı ülkelerin ilgili mevzuatlarına uygun hareket etmeyi esas alıyor.

Yayınlanan Topluluk Kuralları, TikTok kullanıcılarına önceki sürümlerine nazaran daha ayrıntılı bilgiler sunuyor. Önemli bir büyüme kaydeden TikTok’un global etik kurulu, geçtiğimiz yıl edindiği deneyimler doğrultusuyla şeffalığı artırmak ve siber dünyada karşılaşılan olumsuz içerikleri önlemek için ilkelerini zenginleştirdi. Zenginleştirilen ilkeler, uygulamada izin verilmeyen zararlı ve tehlikeli içerikleri nasıl tanımladığı konusunda daha belirgin bir çerçeve sunuyor.

 

Temel değerlerin sabit kaldığı Topluluk İlkelerinde,  dil ve yapı yenileniyor. Kendisini ifade özgürlüğü üzerine kurulu, kapsayıcı bir platform olan tanımlayan TikTok; kullanıcı kitlesinin çeşitliliğinin altını çiziyor. Uygulama, güvenli ve destekleyici bir atmosferin; insanların kendilerini rahatça ifade etmesine ve yaratıcılıklarının gelişmesine izin verdiğine inanıyor.

 

Topluluk İlkeleri; TikTok’un faal olduğu ülkelerdeki ekiplerin yerel yasalar ve normlara uygun olarak hazırlayıp, uyguladığı denetim politikalarının da temelini oluşturuyor. Yerel ekipler bu ilkeleri ihlal eden içeriği kaldırıyor, tekrarlanan ihlallerle ilgili hesapları askıya alıyor ya da kapatıyor. Gerektiğinde ilgili yasal kurumları da bilgilendiriyor.

 

Kullanıcılarının keyifli zaman geçirmelerini misyon edinen TikTok, paylaşılan içeriklerin sadece eğlenceli olmasını şart koşmuyor. Ciddi ya da komik olmasına bakılmaksızın Topluluk İlkelerini ihlal etmeyen her içerik platformda yer alabiliyor. Kullanıcıların hak ettikleri güvenliği sağlarken, diğer taraftan da uygulamadan beklenilen deneyimi koruma konusunda şeffaf olduğunun altını çizen TikTok; hizmet politikalarını ve ilkelerini geliştirmeye devam edecek.

Yorum Yap

    Yazar Hakkında

    Kendimi bildim bileli Teknolojiye meraklı birisiyim.

    Yorum Yap