in

Titanik Denizaltısı Hangi Oyun Kolu ile Kontrol Ediliyordu?

5 kişinin hayatını kaybettiği Titanik Denizaltısı oyun kolu ile mi kontrol ediliyor? Kontrol eden oyun kolunun fiyatı nedir?

Geçtiğimiz günlerde dünya gündemini kasıp kavuran Titanik Denizaltısı Titanik enkazına tur düzenlerken kaybolmuştu. Böyle önemli bir sistemin basit bir oyun kolu ile kontrol edilmesi tepki toplamıştı. Sonrasında Denizaltı ile tura çıkan 5 kişinin de hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Gelin birlikte bu sistemi hangi oyun kolu ile kontrol ettiklerine bakalım.

Logitech F710

titanik denizaltısı kullanılan oyun kolu

Titanik enkazına neredeyse bir ev fiyatında turlar düzenleyen titanik denizaltısında Logitech firmasının uzun süredir satışta olan kablosuz kontrolcu modeli olan F710, denizaltının kontrolunu sağlamak için kullanılmış. 250 Bin Dolar fiyatı üzerinden turlar düzenleyen bu firmanın 75 Dolar fiyatı olan bir kol ile sistemi kontrol etmesi firmanın kalitesinin sorgulanmasına neden oldu. Tabi ki Logitech F710 eğer amacınız oyun oynamak ise kullanışlı bir kontrolcü. İşte bahsettiğimiz kontrolcünün özellikleri:

  • 2,4 Ghz kablosuz bağlantı,
  • Çift motorlu titreşim desteği,
  • XInput/DirectInput seçenekleri arasında bir tuş ile geçiş yapabilme,
  • 2 adet AA pil ile çalışması,
  • Windows 10, Windows 11, Windows 8, Windows 7 ve Vista, ChromeOS desteği,
  • Android televizyonlara bağlantı desteği.

Denizaltını kontrol etmek için kullanın oyun kolunun özellikleri bu şekilde. Ülkemizde 700₺ fiyat bandında satılan bu kontrolcu 2010 yılında piyasaya sürülüp sadece yazılımsal olarak güncellenerek varlığını devam ettirmekte.

titanik denizaltısı oceangate

OceanGate firmasının kol üzerinde yaptığı modifikasyonlara bakarsak görselde analog kısmında bir güncelleme görebiliyoruz. Analog kısmına yapılan bu modifikasyon ile analog ile kontrol sağlamayı kolaylaştırmak hedeflenmiş.

Logitech F710 Alınır mı?

logitech f710

Bir oyuncu ve daha önce bu model oyun kolunu satın alıp kullanmış biri olarak önereceğim bir model olduğunu söyleyemem.

Öncelikle kol diğer ürünlere göre ağır bir ürün ve uzun süre kullanımda ciddi derecede bilek ağrısına neden olmakta. Oynadığım bir çok oyunda ara ara bileklerimi dinlendirmek durumunda kaldığımı belirtmek isterim. Ağırlığına karşın gayet sağlam ve malzeme kalitesi yüksek derecede. Birkaç kez sert zemine düşürmeme rağmen herhangi bir hasar görmedi.

Kablosuz performansına değinirsek çok iyi olmadığını söyleyebilirim. Ara ara bağlantı kopması ve gecikmeler gibi sorunlar yaşadım.

Pil performansının kaliteli bir pil kullanırsanız gayet iyi olduğunu söyleyebilirim.

Uyumluluk konusunda ise ucuz oyun kolları gibi Çin işi olmadığından dolayı yazılımsal olarak birçok oyuna tamamen uyumlu bir cihaz.

Fiyat-Performans olarak tabi ki rakip ürünlere göre tercih edilebilecek bir ürün. Bizim önerimiz biraz daha bütçeyi yükseltip MSI ve Microsoft markasının ürünlerine bakabilirsiniz. Sizin için şu ürünleri önerebiliriz:


Bizzat F710 satın almak isterseniz buradan ürüne ulaşabilirsiniz.

Logitech F710 oyun kolunun hem oyun oynamak için hem de Titanik Denizaltısı kontrol etmek için çok verimli bir ürün olmadığını söyleyebiliriz.

Yazımızı oylayın!

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bilgisayarda yer açma

Bilgisayarda Yer Açma Nasıl Yapılır?

iphone bilgisayara nasıl bağlanır?

iPhone Bilgisayara Nasıl Bağlanır?