İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Cep Telefonu
  3. Xiaomi’den MIUI 12 Duyurusu
Trendlerdeki Yazı

Xiaomi’den MIUI 12 Duyurusu

xiaomiden-miui-12-paylasimi-2

Xiaomi akıllı telefon firması tarafından duyurulan son gelişmeyle beraber, yeni bir arayüz kullanıcılara sunulmaya hazırlanıyor. Şimdilik sadece Redmi model telefonları kapsayacak olan bu arayüz, kısa bir süre içerisinde tanıtılacak.

Xiaomi tarafından sunulan MIUI 12 arayüzünün hakkında net bilgiler yer almıyor. Ancak tamamen performansa olumlu etki yaratabilecek olan bir seçenek olacağına da kesin gözüyle bakılıyor. İlk başlarda amiral gemilerine sunulacak olan bu arayüz, zaman içerisinde de daha geniş kapsamlı bir şekilde kullanılacaktır. Önümüzdeki günlerde yapılan sunumla beraber Xiaomi tarafından ortaya konulan MIUI 12 arayüzü hakkında daha da detaylı bilgilere erişme durumu söz konusu olabilecektir.

Xiaomi tarafından ortaya konulan MIUI 12 adlı arayüz, Android 10 işletim sistemi içeren akıllı telefonlar tarafından kullanılacaktır. Karanlık tema, performans ve stabilite konusunda genel olarak telefonların daha etkili hizmet vermesi konusunda devreye girecektir. Önümüzdeki günlerde bu telefona dair bilgiler Resmi açıklamalarla beraber verilecek olup, her kullanıcının ilgisini çekebilecek türde de yer alabilecektir.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz yılın tam bu vakitlerinde MIUI 11 güncellemesini duyurmuş ve 2019’un sonlarına doğru yayınlamaya başlamıştı. Xiaomi, bugün ise 2020 yılına ait yeni arayüzü olan MIUI 12’nin ne zaman çıkacağını açıkladı.

Xiaomi’den gelen açıklamalara göre bu yeni arayüz; önümüzdeki haftalarda resmi olarak tanıtılacak.

 

 

Sunacağı özellikleri henüz belli olmayan bu arayüzün Android 10 tabanlı olacağını belirtelim. Karanlık temaya, performansa ve stabiliteye odaklanacak olan Xiaomi’nin, bu güncellemeyi ilk hangi modellerine sunacağı ise şimdiden üç aşağı beş yukarı belli oldu.

 

Xiaomi ilk etapta bu güncellemeyi amiral gemisi modellerine daha sonra da orta segment modellerine sunacak. Ayrıca Xiaomi’nin alt markası olan Redmi modellerine de bu güncelleme sunulacak. Şimdilik bu güncelleme hakkında konuşmak için erken. Önümüzdeki günlerde yeni bilgiler gelince sizlerle paylaşacağız.

 

 

MIUI 12 güncellemesini alması muhtemel olan modeller

 

 

POCO F1

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 10

Xiaomi Mi MIX 2S

Xiaomi Mi MIX 2

Xiaomi Mi Alpha

Redmi K20

Redmi Y3

Redmi 7

Redmi Note 7

Redmi Note 7s

Redmi Note 7 Pro

Redmi K20 Pro

Redmi 6

Redmi 6 Pro

Redmi Note 5

Redmi Note 5 Pro

Redmi 5

Redmi Note 4

Redmi 4

Mi Mix 2

Mi Max 2

Redmi 7A

Redmi 8

Redmi 8A

Redmi Note 8

Redmi Note 8 Pro

Yorum Yap

    Yazar Hakkında

    Kendimi bildim bileli Teknolojiye meraklı birisiyim.

    Yorum Yap