in

Yapay Zeka ile Video Nasıl Oluşturulur?

Yapay zeka ile video nasıl oluşturulur? En kaliteli ve ücretsiz çözüm hangisi? Yazımızda çözümü sizlere sunuyoruz.

Yapay zeka ile video nasıl oluşturulur? Günümüzde yapay zeka sosyal birçok sektörde içerik üretmek için aktif şekilde kullanılmakta. Sosyal medya üzerinde veya kendi web sitenizde istediğiniz herhangi bir konuyu video ile anlatmak istiyorsanız bu yapay zeka çözümü tamamen size göre. İstediğiniz herhangi bir konuyu açıklamak için prodüksiyon çalışmaları oluşturup video çekmenize gerek yok.

Heygen.com web sitesi ile istediğiniz avatarı seçerek anlatmak istediğiniz metini de ekleyerek yapay ile video oluşturabilirsiniz. Nasıl yapılacağını gelin adım adım inceleyelim.

Heygen ücretsiz olmasına karşın belirli sınırlandırmalar içermektedir. Maksimum 1 dakika video oluşturabilirsiniz.

Heygen.com’a Giriş Yapın

yapay zeka ile video nasıl oluşturulur

Web sitesine bu link üzerinden ulaşarak “Try HeyGen for Free” butonuna tıklayarak video oluşturma işlemine başlayabilirsiniz. Sonrasında çalışma alanını içeren web sayfası karşınıza çıkacaktır.

heygen oturum açma

Bu sayfada görselde gösterdiğimiz butona tıklayarak bir hesap oluşturun veya kolay yöntem olarak Google ile giriş yapın.

Oluşturmaya Başlayın

yapay zeka ile video nasıl oşuşturulur

Sonrasında mouse imlecinizi “Create Video” butonu üzerine götürün ve iki farklı video boyutundan birini seçin. Eğer web siteleri ve masaüstü bilgisayarlarda kullanım için bir video oluşturacaksanız 1920x1080px, mobil cihazlarda kullanacaksanız 1080x1920px boyutlarında video oluşturabilirsiniz.

avatar seçimi

Açılan video oluşturma çalışma alanında bir avatar seçmeniz gerekecektir. Ücretsiz versiyonda üzerinde 4K ibaresi olan avatarları kullanamıyoruz. Bu nedenle ibare olmayan herhangi bir avatarı seçebilirsiniz.

yapay zeka dil seçimi

Avatarımızı belirledikten sonra konuşmacımızın Türkçe konuşması için ayarlama yapmamız gerekmekte. Görselde belirttiğimiz alana tıklayarak dil menüsünü açabilirsiniz.

dil seçimi

Bu kısımdan Turkish dil seçeneğini seçerek kadın konuşmacı olarak sunulan Emel’i seçmeniz gerekmektedir.

seslendirme metni

Sıra metnimize geldi. Seslendirmek istediğiniz metni görseldeki alana yazarak veya yapıştırarak devam edebilirsiniz.

video oluşturma

Metnimizi belirledikten sonra “Submit” butonuna tıklayarak oluşturma işlemini başlatabilirsiniz. Oluşturmayı tamamlamadan önce metninizi dikkatli şekilde incelemenizi öneriyoruz. Sonrasında “Confirm” butonuna tıklayarak oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz.

video işleme süreci

Sonrasında açılan sayfada yapay zekanın videoyu oluşturmasını beklemeniz gerekmekte.

indirme süreci

Video oluşturulduktan sonra “Download Original Video” butonu üzerinden oluşturduğunuz videoyu indirebilirsiniz. “Captions” kısmında On-Off yaparak videodaki altyazıları açıp kapatabilirsiniz.

Sonuç

Bizim kendi metnimiz üzerinden oluşturduğumuz videoya baktığımızda gayet kaliteli, senkronize bir konuşma görüyoruz. Yapay zeka ayrıca el hareketleri ile konuşmanın kalitesini yükseltmiş. Ses konusunda da tabi ki İngilizce seçenekler üzerindeki ses ve konuşma kalitesi daha yüksek fakat Türkçe konuşmacının kalitesi de gayet ideal.

Yapay zeka ile video nasıl oluşturulur? sorusuna en basit çözümlerden birini sunduk. Heygen.com ile ücretsiz versiyonda 1 adet video oluşturmanıza imkan verilmekte. Bunu aşmak için farklı hesaplar oluşturarak devam edebilirsiniz. Bu tarz çözümleri sunan farklı yapay zeka araçları bulunsa da en kaliteli ve gerçekçi görüntüyü Heygen.com oluşturmakta.

Yazımızı oylayın!

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

görsellerden filigran nasıl kaldırılır

Görsellerden Filigran Nasıl Kaldırılır?

steam yaz indirimleri en ideal 18 oyun

Steam Yaz İndirimleri En İdeal 18 Oyun