İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Yeni Nesil Oyun Konsolları
Trendlerdeki Yazı

Yeni Nesil Oyun Konsolları

dvd

En yeni projelerde üst sıralarda

Sony ve Microsoft’un yeni nesil konsollarının bu yılın başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve geliştiriciler yeni oyunlar geliştiriyor. GDC’nin yeni yıllık anketine göre, geliştiricilerin Google Stadia ve Project xCloud gibi oyun akışı hizmetlerinden daha önce Project Scarlett olarak bilinen PlayStation 5 veya Xbox Series X için bir oyun üzerinde çalışma olasılığı daha yüksektir.

Eğlence sektöründe, akış hiç olmadığı kadar büyük; akış savaşları , Netflix, Hulu, HBO Go, Disney + ve Amazon Prime Video gibi platformlar arasında tüketicilerin dikkatini çekti. Her platformun, özel aboneleri cezbetmek için kendine özgü benzersiz veya özel içerik teklifleri vardır. Ancak oyun endüstrisinde böyle bir hizmet henüz inişe geçmedi. Mevcut platformların hangi platformda geliştirildiği sorulduğunda, katılımcıların yüzde 11’i PS5 için oyunlarını geliştirdiklerini söyledi. Xbox Series X için yanıtlar yüzde 9’du.

 

Bu yılın beklenen yeni nesil konsollarına gelince, tüm detaylar henüz açıklanmadı. Sony, adı, logosu ve tatil 2020 çıkış tarihinden başka yaklaşan konsolu hakkında çok fazla açıklama yapmadı . Şirket, özellikleri hakkında 8K grafik, ışın izleme ve geriye dönük uyumluluk gibi birkaç ayrıntıyı anlattı. Bu arada Microsoft, geçen yılki konsol için tasarımını gösterdi. Xbox şefi Phil Spencer “Xbox One X’in işlem gücünün dört katını sunacağına” söz verdi; AMD’nin Zen 2 ve Radeon RDNA mimarisine dayanan özel olarak tasarlanmış CPU’ları içerir; 8K oyun, ışın izleme, oyunlarda 120 fps’ye kadar kare hızları ve değişken yenileme hızı desteğini destekler. Önümüzdeki aylarda her iki konsol hakkında daha fazla haber bekleniyor.

     ANKET SONUÇLARI

  • Sendikalaşma desteği önceki yıllara göre artıyor ve katılımcıların yüzde 54’ü geliştiricilerin sendikalaşıp birleştirilmemesi gerektiği sorusuna evet yanıtı veriyor. Geçen yıl, olumlu cevaplar yüzde 47 idi.
  • Geliştiriciler bir soruya olur unionize Ancak yüzde 23 evet yanıtını verdi. En büyük yanıt yüzde 43 ile “belki” yığınından geldi; Yüzde 22 hayır, yüzde 12 bilmediğini söyledi.
  • Oculus Quest, AR / VR geliştiricilerinin ilgilendiği en popüler platformdur. Ankete katılanların yüzde 24’ü Quest, Rift yüzde 20 ile geldi ve yüzde 17’si HTC Vive dedi.
Yorum Yap

    Yorum Yap